فروشگاه هشت مارس

رهگیری سفارش

کد امنیتی

شاخه های بلاگ خبری

تولید کننده‌ها

تاریخ انتشار: 1398-07-08 18:43:14
نمایش: (1770)

راهنمای مراقبت از پا و کشاله ران تریوزوم

پا قلب دوم انسان است پس لزوم استفاده از یک شوینده ی مناسب برای آن در ابتدایی ترین روتین مراقبت از پا قرار دارد. در اینجا معرفی و راهنمای استفاده از فوت واش تریوزوم فیس دوکس رو داریم که اولین در ایران و اولین فوت واش پری بایوتیک در جهان است.

فوت واش چرا مهم است؟

فوت واش دقیقا نقطه مقابل فیس واش است یعنی شوینده غیر صابونی پا و کشاله ران. این بدان معنی است که همانطور که ترجیح داده می شود و توصیه می شود که سعی کنید از صابون برای شستشوی صورت استفاده نشود اینجا هم با سیندت ژل فوت واش سعی کنید قلب دوم را شستشو شود.


پا و بیماری های مرتبط با آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا جای که حتی در ایران انجمن پودیاتری (متخصصان پا) داریم.

اولین مساله مهم در پا بوی پا و دومین مساله مهم عفونت قارچی ملقب تینه آ است که اگر این عفونت در ناحیه انگشتان پا و پوست کف پا رخ دهد آن را با نام  #پای_ورزشکار یا تینه آ پدیس نامگذاری کرده اند، این عفونت اگر در ناحیه ران باشد تینه آ کروریس است.

پای ورزشکار پدیده ی مختص به ورزشکاران نیست و باید عنوان کرد که همه انسان ها به واسطه زندگی اجتماعی که دارند در معرض ابتلا به این نوع از عفونت در پاهای خود هستند.

عفونت پای ورزشکار ب واسطه ی آنکه روش های ابتلا به آن برای همه افراد بسیار محتمل است و همچنین در صورت ابتلا و عدم توجه ممکن است به وضعیت وحشتناکی تبدیل گردد از این رو لازم است که نسبت به افزایش آگاهی در زمینه بهداشت پا اقدام شود. در زیر ما به 12 اشتباه رایج که افراد مرتکب می شوند اشاره میکنیم:

1. فقط ورزشکاران هستند که مبتلا به عفونت پای ورزشکار می شوند.

این اشتباه اول است که افراد فکر میکنند این عفونت ها صرفا برای پای ورزشکاران اتفاق می افتد، البته این قارچ ها همانگونه که از اسم آن مشخص است در مکان های مانند دوش حمام، رختکن باشگاه ها و سایر اماکن ورزشی و کف استخر ها بیشتر وجود دارند و هر کسی در معرض آنا قرار گیرد امکان ابتلا دارد. همچنین تعریق پا در کفش و جوراب و تردد در مکان های مختلف نیز می تواند شخص را در معرض ابتلا به این عفونت ها قرار دهد.

2. پای ورزشکار با خارش ژوک یکی است.

در حقیقت هر دوی این موارد همان تینه آ هستند اما هنگامی این قارچ در نواحی مختلفی از پوست پاها رشد کند نامگذاری آن متفاوت خواهد بود مثلا عفونت ناحیه ای که در کفش قرار میگیرد را تینه آ پدیس و عفونت نواحی کشاله ران را خارش ژوک می نامیم.

3. دوش گرفتن مرتب می تواند از پای ورزشکار جلوگیری کند.

این اشتباه سوم است. دوش گرفتن خودش به تنهایی یکی از راه های ابتلا به تینه آ است. اگر با پای برهنه وارد رختکن حمام باشگاه یا اتاقک دوش و حتی حمام منزل، استخر و ... شویم امکان انتقال قارچ به پاها وجود خواهد داشت. دوش گرفتن به تنهایی نمی تواند قارچ های رشد کرده بر روی پا ها را پاک کند، و البته مه نیستن تا چه میزان دقیق لای انگشتان پا را شستشو دهیم. اما از طرفی اگر تمیز و خشک نگه داشتن پاها می تواند از بازگشت آن قارچ ها به پاها جلوگیری کند.

4. فقط افراد دارای بهداشت ضعیف به عفونت پای ورزشکار مبتلا می شوند.

خیر این مساله درست نیست و پای ورزشکار هیچ ارتباطی با پاکیزگی و نظافت عالی شما ندارد. حتی اگر روزانه چندین بار پاهای خود را با آب و صابون بشورید باز هم می توانید به آن میتلا شوید. بخصوص اگر بعد از هر بار شستن پاها، آنها را با دقت و کاملا خشک نکنید.

5. فقط با راه رفتن با پای برهنه در مکان های آلوده مبتلا می شویم.

این نیز اشتباه دیگری است. راه رفتن با پای برهنه در رختکن های ورزشی و دوش های عمومی یکی از راه های ابتلا به پای ورزشکار است اما این تنها راه نیست. شما در صورت به اشتراک گذاشتن یک حوله، جوراب، دمپایی حمام و یا کفش می توانید به پای ورزشکار مبتلا شوید. از طرفی تردد یک شخص مبتلا در خانه شما نیز امکان ابتلا را چند صد درد صد اضافه میکند.

6. اگر بین انگشتان پاها پوسته ریزی نداشت آن عفونت پای ورزشکار نیست.

علائم ظاهری پای ورزشکار گاهی آزار دهنده تر از آن است که فکر میکنیم و این علائم عموما در هر فردی متفاوت است. در بعضی افراد بین انگشتان پاهایشان ترک می خورد و یا پوست پوسته می شوند اما در بعضی از افراد در کف پاها قرمزی و خشکی وجود دارد که دقیقا شبیه به پوست خشک است. 

7. عفونت پای ورزشکار فقط روی پاها تاثیر می گذارد.

اگر شما مبتلا به تینه آ باشید که عموما همراه با خارش نیز هست و اقدام به خاراندن آن کنید  با همان دستان همزمان نواحی دیگر بدن خود را مانند ران و زیر بغل را لمس کنید در واقع شما آن عفونت را به نواحی دیگر منتقل نموده اید و این یعنی سرایت و گسترش عفونت به سایر نقاط بدن که همین موضوع می تواند با تعویض لباس نیز به سایر نواحی پوست بدن سرایت کند.

8. اگر در طول روز پا در کفش و جوراب باشد دیگر مبتلا نمی شویم.

قارچ هایی که باعث پای ورزشکار می شوند عموما در مکان های تاریک و نمناک تکثیر می شوند و کفش و جوراب مرطوب که معمولا رطوبت ناشی از تعریق پا است، یک زیستگاه مناسب برای موجودات ریز است. پای شما در کفش و جوراب ایمن است تا زمانی که آنها را خشک نگه دارید.

9. پای ورزشکار خودش به تنهایی خوب می شود.

نه این امر بسیار غیر محتمل است. بدون درمان مناسب، پای ورزشکار موجب می شود که پاهای شخص دچار خارش شود و این می تواند به سایر نقاط بدن نیز سرایت کند. کسانی که بر روی زمین می نشینند و از شلوارک های کوتاه و ورزشی استفاده میکنند احتمال ابتلای همزمان به خارش ژوک در آنها بالاتر است. پس به یاد داشته باشیم که در صورتی که از درمان مناسب استفاده نشود پای ورزشکار میتواند به یک وضعیت دشوار تبدیل شود. پمادها و داروهای ضد قارچ به همراه یک فوت واش مخصوص می تواند گره گشا باشد.

10. می توانیم به محض از بین رفتن علایم بیماری درمان را متوقف کنیم.

شما باید دقیقا برای درمان پای ورزشکار به همان میزان زمانی که پزشک دستور داده است درمان را ادامه دهید حتی اگر علائم عفونت از دید شما از بین رفته باشد. اینجا لزوم همیشگی استفاده از فوت برای افراد مشخص می گردد.

11. اگر پای ورزشکار ما خوب شد دیگر همه چیز عالی است.

ای کاش این قضیه صحیح بود اما واقعیت این است که بعد از درمان پای ورزشکار، آن می تواند دوباره ظاهر شود، اگر ما نسبت به پیشگیری مجدد کاری انجام ندهیم . استفاده از فوت واش کمترین لطفی است که می توانید در حق خودتان انجام دهید.

12. برای پیشگیری از پای ورزشکار جوراب با الیاف طبیعی بپوشیم.

بسیاری از متخصصان بر این باور هستند که جوراب با الیاف طبیعی مثل کتان و پشم و پنبه می توانند رطوبت را در خود نگه داشته و این یعنی تبدیل شدن به یک زیستگاه مناسب برای قارچ ها و در نهایت توصیه میکنند از الیاف سنتزی استفاده شود که موجب می شود تعریق پا از آن عبور کرده و از پوست پا بدور باشد. جوراب باید خشک بماند و توجه به میزان تعریق پا و اقدام برای تعویض به موقع جوراب و خشک نگه داشتن پاها در کفش بسیار مهم است.

معرفی فوت واش تریوزوم فیس دوکس

اولین سیندت فوت واش پری بیوتیک در جهان متعلق به لاین محصولات آنتی باکتریال فیس دوکس با نام تریوزوم است. این فوت واش قادر به تغذیه باکتری های مفید بر روی پوست پا است تا از میکروبیوم و فلور طبیعی آن محافظت نماید.  این فوت واش دارای کلیمبازول که یک ضد قارچ عالی برای پوست است که به درمان اگزما و حتی شوره کمک میکند. سالیسیلیک اسید و لاکتیک اسید در کنار سه نوع از ملایم ترین بیو سورفکتانت ها (سازگار با محیط زیست) از مواد بارز این فوت واش فیس دوکس است.

این سیندت فوت واش همزمان چندین پارامتر مثبت برای پوست دارد:


1. پارامتر اساسی برای حفظ فلور میکروبی (میکروبیوم) پوست پا همان حفظ PH طبیعی پوست است.
2. تغذیه ی باکتری های مفید پوست از جمله باکتریهای ساپروفیت که در فارسی گندروی گفته می شود، برای مقابله با فلور میکروبی مضر.
3. مهار درماتوفیت ها که دسته ای از قارچ ها هستند که چون به کراتین علاقه دارند به پوست ، مو و ناخن حمله میکنند.
4. حذف کامل باکتری های بیماری زا از روی پوست از جمله پرپیونی باکتریوم آکنه و استافیلوکوک اورئوس که یکی از موفق ترین باکتریهای بیماری زا در پوست است که طیف وسیعی از بیماری های پوستی مثل گل مژه، آبسه، فولیکولیت، کورک، کفگیرک یا همان فرانکل و کاربانکل را ایجاد میکند.
5. مهار باکتریهای تجزیه گر عرق و مولد بوی بد از روی پوست که منجر به این می شود که بوی تعریق پا اصلاح گردد.
6. جلوگیری از بیماری اریتراسما از طریق مهار باکتری مسبب آن در پا و کشاله ران که موجب شکل گیری پچ های قرمز و قهوه ای آزاردهنده در ران و پا می شود.

سخن پایانی اینکه در هر خانواده ای یک سیندت فوت واش جزو ضرورت های بهداشتی خانواده است.

- دکتر شبنم فریدفر

⚠️کپی مقالات هشت مارس در فضای وب مجاز نمی باشد!

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*